Wat zijn grote steden?
In grotere steden is het inbraakrisico groter dan in kleinere steden of dorpen. Veel verzekeraars passen de ”grote-steden-maatregel” toe op:
- Amsterdam,
- Rotterdam
- Utrecht
- Den Haag
De inwoners van deze steden betalen meer premie voor de inboedelverzekering, hebben een beperktere dekking én een hoger eigen risico.
Beperktere dekking voor audiovisuele- en computerapparatuur en contant geld
Inwoners van Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag hebben meestal een beperktere dekking op de inboedelverzekering bij inbraak- en diefstalschades. Vooral voor audiovisuele- en computerapparatuur én contactgeld bieden verzekeraars een beperktere dekking. Deze worden namelijk vaak gestolen bij een inbraak.
Vaak is de standaarddekking voor audiovisuele- en computerapparatuur zo’n 12.000 euro. Voor inwoners van grotere steden kan deze dekking volgens de ”grote-steden-maatregelen” een stuk lager zijn, bijvoorbeeld 2.500 euro.
Deze dekking is vaak wel uit te breiden met een aanvullende inboedelverzekering. Je kunt hiervoor een aanvullende mobiele elektronicaverzekering afsluiten.
Hoger eigen risico bij diefstal
Veel inboedelverzekeraars verhogen daarnaast het eigen risico voor inwoners van Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag.
Op een inboedelverzekering zit vaak een standaard eigen risico van bijvoorbeeld 150 euro voor inbraak- en diefstalschades. Voor inwoners van grotere steden kan dit eigen risico echter een stuk hoger zijn.
Sommige verzekeraars laten het eigen risico vervallen wanneer je huis goed beveiligd is.